Mlýnkoodzrňovač VEGA – PRIME

Popis stroje

Odstopkování spočívá v odstranění stopek z hroznů, aby se získalo harmoničtější a méně tříslovité víno.
Z tohoto důvodu musí oddělení respektovat integritu hroznu při oddělení od jeho stopky.

VEGA mlýnko-odzrňovače jsou vhodné pro odstopkování a drcení hroznů, respektují jeho původní strukturální vlastnosti a zajišťují maximální kvalitu.

K dispozici s jednoduchým zásobníkem (TS), zásobníkem se šnekem (TC) nebo se šnekem pro příjem ze zásobních van (TCB).

Technické řešení :

Odzrňovací hřídel  – s nerezovými hroty, jejichž konec je opatřen nastavitelnými gumovými stěrkami.

Násypka – u mechanicky sklízených hroznů je vhodné regulovat podávání hroznů pomocí motovariátoru.

Mlýnek s gumovými válci – pohybuje se po kolejnicích, aby se umožnil jeho horizontální posun a mohly provádět procesy drcení/bez drcení. Bezpečnostní spínače s aretací pro případ kontaktu s cizími tělesy.

Příslušenství „vzduchový systém“ – inovativní patentovaný systém Puleo spočívá v profukování otvorů děrovaného bubnu. Tímto je čištěn od ucpání listy, nebo případnými nečistotami . Je předurčen ke zpracování mechanicky sklizených hroznů.

Děrovaný buben – k dodání široký sortiment děrovaných bubnů s různou velikostí perforace z nerezové oceli AISI 304 a polyetylenu.

Ovladací panel – vybaveo všemi ovládacími prvky pro ovládání systému odstopkování a drcení, s regulátorem výkonu pro odzrňovací hřídel  nastavením jeho rychlosti.

Snadná kontrola a údržba – rychlá kontrola pro provedení veškeré údržby
a čištění.

Systém pro částečné odstopkování – částečné odstopkování je prováděno dvěma malými dvířky, umístěnými na vypouštěcím kanálu, otevíratelnými pomocí pneumatických pístů.